با امضای این تفاهم‌نامه، به زودی و پس از تجهیز کارگاه پروژه مترو در شهر جدید پردیس، رسما کلنگ ساخت این پروژه بزرگ بین شهری به زمین خواهد خورد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ با تکمیل فاز اول طرح مطالعاتی مترو توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، عصر امروز سه‌شنبه 13 اسفندماه 98 و پس از سال‌ها انتظار، شاهد انعقاد تفاهم‌نامه احداث، راه اندازی و سرمایه‌گذاری مترو پردیس به کلان شهر تهران بودیم.

در این مراسم مهندس طاهرخانی (معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید)، دکتر غفاری (معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی)، دکتر محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص))، دکتر هدایت (مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس)، دکتر اکبری (عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید) و جمعی از معاونین و مدیران شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) حضور داشتند.

با امضای این تفاهم‌نامه، به زودی و پس از تجهیز کارگاه پروژه مترو در شهر جدید پردیس، رسما کلنگ ساخت این پروژه بزرگ بین شهری به زمین خواهد خورد تا پس از سال‌ها چشم انتظاری، مترو شهر تهران به پردیس متصل شود و عبور و مرور ساکنین منطقه شرق استان تهران در شهرستان پردیس و اطراف تسهیل شود.

کریدور قطار برقی پردیس به کلانشهر تهران، به طول حدود 24 کیلومتر از جنوب فاز 3 شهر جدید پردیس و در مرز شهر بومهن شروع و پس از طی حدود 4 کیلومتر به ایستگاه میانی در شمال تقاطع دره بهشت (فاز 8) این شهر رسیده و با طی 20 کیلومتر، به ایستگاه پایانه جدید شرق در انتهای خط 2 متروی کلانشهر تهران متصل می‌گردد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22336
کد خبر
22336