شنبه 7 اردیبهشت ماه 98، با حضور مقام عالی وزارت 5217 واحد مسکونی و 7 پروژه روبنایی افتتاح شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی در اولین مرحله افتتاحیه پروژه‌های عمرانی در شهر جدید پردیس در هفتم اردیبهشت ماه 98 را می‌خوانید:

تسهیل خانه‌دار شدن مردم
باید با اعتقادی راسخ نسبت به خانه دار کردن مردم ایمان داشته باشیم و این به این معنا نیست که برای مردم خانه بسازیم بلکه باید شرایط خانه‌دار شدن آن‌ها را تسهیل کنیم. ما به خدمان تکلیف کردیم که طرح مسکن مهر را به پایان برسانیم و به مردم تحویل دهیم و خوشبختانه پروژه‌هایی که متوقف بوده هم فعال شده است.

ادامه‌دار بودن افتتاحات مسکن مهر
با توجه به افتتاح امروز 5217 نفر واحدهای خود را تحویل خواهند گرفت؛ اقدامی که باید پیوسته و گسترده تا پایان سال 98 در کل کشور ادامه داشته باشد تا پرونده مسکن مهر را ببندیم. ما باید محیط زندگی به مردم تحویل دهیم نه این که فقط یک سرپناه برای آن‌ها آماده کنیم. کسی که در این خانه مستقر می‌شود باید همه نیازهای زندگی‌اش فراهم و کیفیت زندگی خوبی داشته باشد. در همین خصوص امروز 7 پروژه روبنایی شامل 6 مدرسه و 1 مرکز درمانی را افتاح کردیم و همزمان کلنگ ساخت 900 میلیارد تومان پروژه‌های آموزشی، فرهنگی، تجاری، درمانی و … به زمین خورد.

هماهنگی با وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برای تجهیز مدارس و مراکز درمانی
برای تجهیز و تحویل مدارس افتتاح شده با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردم و انشاالله در سال جدید آموزشی، مدارس افتتاح شده دانش‌آموز بپذیرد. همچنین برای مرکز درمانی هم با وزیر بهداشت هماهنگی خواهیم کرد تا به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شود. از استاندار محترم هم درخواست می‌کنیم پشتیبانی‌ها برای بهره‌مندی کامل این واحدها از امکانات، صورت بگیرد.

کیفیت مطلوب زندگی در شهرهای جدید
تدبیری که رئیس جمهور هم تاکید ویژه‌ای به آن دارند این است که شهری فاخر داشته باشیم. شهرهای جدید ما هم به لحاظ محیط زندگی و هم کیفیت واحدهای مسکونی، شرایط مطلوبی دارند. برای راه‌های ارتباطی در پردیس هم برنامه‌ای ویژه‌ای برای حمل و نقل به تهران توسط مترو داریم. بعد از تکمیل مطالعات مترو و جذب سرمایه‌گذار، امیدواریم بتوانیم شرایط اتصال به مترو تهران را فراهم کنیم.

مسکن مهر پردیس، اولویت وزارت راه و شهرسازی
مسکن مهر باقی مانده در پردیس یکی از اولویت‌های ما در وزارت راه و شهرسازی است. پردیس به لحاظ زیرساختی نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین دارد و بیشترین هزینه‌های شرکت عمران شهرهای جدید مربوط به این شهر است. منطقه کوهستانی، آماده‌سازی زمین‌ها، ساخت تونل و پل‌ها و راه‌ها، ایجاد تاسیات زیربنایی برای برقراری انشعابات و … از جمله مواردی است که باعث شده هزینه‌های زیادی صرف پردیس شود. ایجاد سرانه‌هایی شامل مراکز آموزشی، درمانی، تجاری، خدماتی و رفاهی مواردی است که در پردیس توجه ویژه‌ای به آن شده است.

ساخت 400 هزار واحد در راستای اقدام ملی برای تولید و عرضه
سیاستی که آن را دنبال می‌کنیم، ایجاد تنوعی در مسکن است تا اقشار مختلف بتوانند خانه‌دار شوند. طرح اقدام ملی برای عرضه مسکن شهری شامل 400 واحد است. از این تعداد 200 هزار واحد مربوط به شهرهای جدید کشور، 100 واحد در بافت‌های فرسوده و 100 هزار واحد مربوط به شهرهای دیگر است

مسکن‌های جدید، شباهتی به مسکن مهر ندارد
65 هزار واحد از طرح اقدام ملی برای تولید و عرضه مسکن را در استان تهران پیشبینی کردیم که از این تعداد 16 هزار واحد در پردیس عرضه خواهد شد. امروز کلنگ 7635 واحد در پردیس به زمین خورده شد و بعد از آماده‌سازی زمین‌ها، عملیات اجرایی مابقی واحدها هم آغاز خواهد شد. بر اساس توافق با انبوه ساز و همچنین قیمت تمام شده و سود مناسب برای سرمایه‌گذار و همچنین با توجه به کیفیت و مشخصات هر پروژه، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود و شباهتی به مسکن مهر ندارد.

ادامه آزادراه تهران – پردیس تا آبعلی
آزادراه تهران – پردیس را حتما تا آبعلی می‌رسانیم. مذاکراتی با سرمایه‌گذار انجام دادیم و به توافق‌های اولیه رسیدیم. این یکی از پروژه‌های مهمی است که باید صورت بگیرد که به دنبال مقدمات آن هستیم. امیدواریم بعد از نهایی شدن مذاکرات با سرمایه‌گذار، بتوانیم مجوزهای لازم را از دولت اخذ کنیم.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=17930
کد خبر
17930