عصر امروز یک‌شنبه 26 اسفند 97، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس به میزبانی شرکت عمران برگزار شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ در این نشست مدیرعامل شرکت عمران، امام جمعه شهرستان، معاون سیاسی امنیتی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند. صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران را می‌خوانید:

 

ساخت فضاهای آموزشی، اولویت مهم شرکت عمران

یکی از اولویت‌های مهم شرکت عمران، ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز شهر جدید است. به علت شتاب بارگزاری جمعیتی که در شهرهای جدید اتفاق افتاد، تقریبا روند طبیعی شکل‌گیری شهرهای جدید تغییر مسیر داد و باعث شد تا برای تامین خدمات روبنایی ورود جدی داشته باشیم. خوشبختانه در سه سال اخیر اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داد و تدابیر خوبی اتخاذ شد.

 

تامین هزینه‌ها از منابع داخلی شرکت عمران

طبق قانون شرکت عمران موظف است تا فقط اراضی مرتبط با روبناها را در اختیار دستگاه‌ها قرار دهد. اما با توجه به این‌که تامین هزینه‌های دولتی زمان‌بر است و ممکن است تا زمان اسکان جمعیت، این خدمات تامین نشود، مجموعه شرکت عمران از منابع داخلی خود برای ساخت این ابنیه هزینه می‌کند که این روند با حضور وزیر محترم و مهندس طاهرخانی شدت بیشتری هم به خود گرفته است.

 

آغاز ساخت مراکز محلات فازهای مختلف

اکنون ساخت مراکز محلات در فازهای مختلف را در دستور کار داریم که شامل مجموعه‌های مختلف از جمله، پارک، مدرسه، درمانگاه، سرای محله و تجاری‌های محله‌ای می‌شود. در فاز 11 کل این مراکز محلات با مشارکت شرکت کوزو و در سایر فازها به صورت مشارکتی با سازندگان موفق آن فازها ساخته خواهد شد. اکنون نیز در همین مدت، برای حدود هزار میلیارد تومان پروژه مشارکتی به توافق رسیده‌ایم و عملیات ساخت آغاز شده است.

 

60 مدرسه مورد نیاز فازهای مسکن مهر

حدود 60 مرکز آموزشی در  تمامی فازهای جدید پردیس مورد نیاز است. از این بین تاکنون 8 مدرسه را به افتتاح رسانده‌ایم، 23 مدرسه در مرحله ساخت قرار دارد و 29 مدرسه در پکیج‌های مشارکتی جدید قرار دارد که ساخته خواهد شد. این تعداد، حداقل تعداد مراکز آموزشی مورد نیاز فازها است که بعداز تحقق کامل جمعیتی، افزایش پیدا خواهد کرد. 20 مسجد، 4 مرکز انتظامی، 2 مرکز درمانی که ساخته شده است و همچنین 17 بوستان، سایر خدمات روبنایی مورد نیاز است. ساخت همه این فضاها در سال جدید به صورت مشارکتی آغاز خواهد شد و به این صورت نیازی به اعتبار دولتی نخواهد بود.

 

تکمیل مشکلات باقی‌مانده مدارس افتتاح‌شده

تعدادی از مراکز آموزشی افتتاح شده متاسفانه با مشکل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی روبرو بوده که تمام تلاشمان بر این است تا با رفع کامل این مشکلات، تا دو سه ماه آینده، هر مدرسه‌ای که به افتتاح رسیده است، شرایط اسکان دانش‌آموزان را هم پیدا کند و در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم. پیشبینی می‌کنیم با همکاری اداره آموزش و پرورش، بتوان در سال آینده تحصیلی، شاهد حضور دانش‌آموزان در فاز 8 باشیم. خبر خوش دیگر در این فاز این است که خوشبختانه مسجد این فاز هم راه‌اندازی شده است و از روزهای آینده می‌توان صدای اذان را هم در فاز 8 شنید.

 

حمایت دستگاه‌های شهرستانی از مجموعه شرکت عمران

باید تشکر ویژه‌ای از پیگیری‌های فرماندار، امام‌جمعه محترم و سایر مسئولان داشته باشیم که برای تصویب بندهای مورد نیاز تکمیل مسکن مهر در لایحه بودجه، کمک‌های بسیاری کردند. با تصویب این بندها و ظرفیت‌هایی که ایجاد شده است می‌توان از منابع داخلی شرکت عمران از محل فروش اراضی و از محل ملکی‌کردن عرصه مسکن مهر، در بخش‌های مختلف زیربنایی، روبنایی، زیرساخت و به ویژه تکمیل مسکن مهر هزینه کرد. احداث مترو موضوع مهم دیگری است که با حمایت مجلس باعث خواهد شد تا در سال جدید، شاهد تغییرات زیادی در پردیس باشیم. با توجه به حجم مشکلات در فازهای مختلف، انتظار حمایت دستگاه‌های مختلف شهرستانی را داریم که خوشبختانه تا به امروز به ویژه در مدیریت 3 ماهه اخیر، به همین صورت بوده که جای تشکر ویژه دارد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=15555
کد خبر
15555