شنبه 7 اردیبهشت ماه 98، با حضور مقام عالی وزارت 5217 واحد مسکونی و 7 پروژه روبنایی افتتاح شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی در هفتم اردیبهشت ماه 1398 را می‌خوانید:

متعهد برای تکمیل طرح مسکن مهر پردیس
در ماه‌های اخیر حمایت‌های ویژه‌ای از سوی وزیر محترم راه و شهرسازی صورت گرفت و موفق شدیم 4 هزار واحد را به مالکان تحویل دهیم. پیرو دستور مهندس اسلامی به مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید به ویژه پردیس، متعهد شدیم که تا پایان امسال با همکاری مالکان، بانک مسکن و دستگاه‌های خدمات‌رسان، کلیه واحدهایی مسکن مهر را تکمیل کنیم و تحویل دهیم؛ البته این به غیر از پروژه‌هایی است که مشکل حقوقی داشته و به تازگی حل شده و یا پروژه‌هایی که چند سال متوقف بود و پیمانکار جایگزین برای آن انتخاب کردیم.

صدور 52 هزار دفترچه پیش فروش 5 برگی
در گذشته بیشتر مراجعات به نمایندگان محترم مربوط به متقاضیان بلاتکلیفی بود که هنوز انتخاب واحد نکرده بودند. حدود 6 هزار متقاضی بلاتکلیف و فاقد تخصیص واحد داشتیم که در این مدت 3 هزار نفر را تعیین تکلیف کردیم و مابقی تا آخر خرداد ماه انتخاب واحد خواهند کرد. همچنین در ارتباط با صدور دفترچه‌های قرارداد پیش فروش (5 برگی) هم باید گفت که تا قبل از حضور مهندس اسلامی در مقام وزارت، حدود 10 هزار قرارداد صادر شده بود اما در ماه‌های اخیر با صدور 42 هزار قرارداد دیگر، اکنون این تعداد به 52 هزار رسیده است.

کلنگ‌‌زنی مترو تهران – پردیس تا پایان سال
در بهمن ماه دو کلنگ‌زنی بزرگ در خصوص ایجاد زیرساخت‌ها توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و شرکت راهسازی و عمران ایران داشتیم که از همان روز پروژه‌ها آغاز شده و قول داده شد که تا پایان سال 98، کلیه زیرساخت‌های مورد تعهد، تکمیل و تحویل داده شود. در این دو بخش کارهای بزرگی در حال انجام است؛ شرکت عمران ایران اخیرا حدود 50 میلیارد تومان خرید در بخش‌های مختلف از جمله میله‌گرد داشته است. نقشه‌های اجرایی مترو هم توسط قرارگاه خاتم در حال نهایی شدن است و انشاالله طبق بسته مشارکتی که داریم، تا آخر امسال کلنگ مترو نیز به زمین خواهد خورد.

شروع ساخت 900 میلیارد تومان پروژه روبنایی
در کنار تحویل واحدهای مسکن مهر، تکمیل روبناها را جزو اولویت‌ها قرار دادیم. امروز 6 باب مدرسه و یک واحد درمانی را افتتاح خواهیم کرد و امیدواریم دستگاه‌های خدمات‌رسان و بهره‌بردار همکاری کنند تا در موازات با سکونت ساکنین، بتوانیم خدمات مورد نیاز را هم تامین کنیم. امروز 900 میلیارد تومان پروژه روبنایی را شروع خواهیم کرد که شامل 15 واحد آموزشی، 4 مرکز مذهبی، 20 پروژه تجاری، 2 پروژه ورزشی، 1 واحد درمانی و 2 بوستان شهری است که در قالب مراکز محلات و به صورت پک‌های مشارکتی تعریف شده است؛ در واقع باید گفت تا به امروز در تاریخ پردیس به این حجم پروژه روبنایی شروع نکرده بودیم. همچین برای ساخت تصفیه‌خانه شماره دو پردیس هم موفق شدیم مجوز ساخت را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ کنیم که عملیات اجرایی این پروژه هم به صورت مشارکتی در آینده آغاز خواهد شد.

ساخت 7635 واحد از برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن
از سال 1391 تاکنون، هیچ پروژه جدیدی در پردیس شروع نشده بود و تمامی پروژه‌ها مربوط به مسکن مهر بود. ما در این مدت علاوه بر این‌که مشکل کسری واحد را حل کردیم، امروز عملیات ساخت 7635 واحد از برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن را آغاز خواهیم کرد. البته سهم پردیس از این طرح 16 هزار واحد است که پیگیری خواهیم کرد تا واحدهای باقی‌مانده را هم به زودی آغاز و تا آخر برنامه بتوانیم تکمیل کنیم.

تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی برای استفاده از ظرفیت ردیف‌های بودجه
هیچ مشکلی در پردیس نداریم که شناسایی نکرده باشیم. برای تمام مشکلات برنامه داریم و برنامه‌ها را هم شروع کردیم. با تدابیر خوبی که انجام شد، با سازوکار قانونی و همکاری سازندگان، خودمان بخشی از نصبیات را خریداری کردیم که بخشی از آن وارد فاز 8 شده و در فاز 11 هم شرکت کوزو بخش زیادی از نصبیات را خریداری کرده است. خوشبختانه ظرفیت‌های بسیار خوبی در لایحه بودجه امسال برای تکمیل مسکن مهر دیده شده که مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای این موضوع خیلی پیگیری کردند. با توجه به این‌که در پردیس محدودیت فصل کاری هم‌زمان با شروع بارش‌ها در زمستان داریم، از نمایندگان محترم درخواست می‌کنیم تا آیین‌نامه‌های اجرایی برای بخشی از ردیف‌ها در بودجه تصویب شود تا بتوانیم از ظرفیت بودجه به معنای واقعی و عملی استفاده کنیم.

درخواست برگزاری جلسات شورای مسکن با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان
با تلاش‌های استاندار موفق شدیم مصوباتی کارگشا برای تکمیل مسکن مهر اخذ کنیم. اکنون هیچ مانعی برای تکمیل پروژه‌ها از لحاظ مصوبات و بحث‌های حقوقی نداریم. امیدواریم بتوانیم ماهانه یک جلسه شورای مسکن با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان داشته باشیم که بتوانیم بحث‌های زیرساختی را در کنار تکمیل واحدها پیگیری کنیم. ما باید بتوانیم پروژه‌های روبنایی را به دستگاه‌ها تحویل دهیم؛ اما پروژه‌هایی داریم که چند سال از تکمیل آن می‌گذرد اما هنوز نتوانستیم به دستگاه‌های بهره‌بردار تحویل دهیم.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=17935
کد خبر
17935