مشروح صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران در نشست خبری با اصحاب رسانه را می‌خوانید.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ ظهر یک‌شنبه 25 آبان ماه 99، نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت عمران برگزار شد و دکتر هدایت پاسخ‌گوی سوالات خبرنگاران حاضر بود. مشروح صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران را می‌خوانید:

افتتاح 60 هزار واحد مسکن مهر پردیس
با وجود مشکلات مربوط به کرونا در سراسر کشور، تا به امروز به تعهداتمان عمل کردیم و بزرگ‌ترین افتتاحیه مسکن مهر کشور را هم با حجم 14 هزار واحد در پردیس برگزار کردیم. با این افتتاح مجموع واحدهای افتتاحی در پردیس به 60 هزار واحد رسید و با توجه به حجم این تعداد واحدها، پیشبینی می‌کنیم تا دی ماه تحویل تمامی واحدها زمان ببرد. همچنین برنامه‌ریزی جهت افتتاح ده هزار واحدی در بهمن ماه سال جاری صورت گرفته و پس از آن افتتاح، حدود 12 هزار واحد در پردیس باقی خواهدماند که بخشی در اواخر سال و مابقی شامل پروژه‌های جدید در سال بعد تکمیل خواهد شد.

ساخت پروژه‌های روبنایی، اولویت جدی شرکت عمران
در کنار تکمیل واحدهای مسکن مهر، ارائه خدمات و ساخت پروژه‌های روبنایی یکی از اولویت‌های جدی شرکت عمران به حساب می‌آید. در همین خصوص هفته آینده حدود 550 میلیارد تومان پروژه روبنایی افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد که شامل افتتاح سه مدرسه، یک درمانگاه و همچنین کلنگ‌زنی 28 پروژه روبنایی شامل فضاهای ورزشی، آموزشی، درمانی و فضای سبز خواهدبود.

کلنگ‌زنی ساخت تصفیه‌خانه شماره 2 با حضور وزیر راه و شهرسازی
به زودی و ظرف هفته آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ ساخت تصفیه‌خانه شماره 2 فاضلاب پردیس به زمین خواهدخورد. پپس از برگزاری فراخوان، پیمانکار پروژه انتخاب شده و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیات اجرایی را آغاز خواهدکرد. تجهیز کارگاه این پروژه نیز توسط قرارگاه صورت گرفته است. با احداث این تصفیه‌خانه مشکلی بابت دفع و تصفیه فاضلاب در فازهای مسکن مهر پردیس نخواهیم داشت. موضوع مهم دیگر در ساخت تصفیه‌خانه، استفاده از پساب فاضلاب است که می‌تواند در توسعه فضای سبز در پردیس نقش‌آفرین باشد.

مترو پردیس به زودی اجرایی خواهدشد
موضوع مترو پردیس پس از تایید سازمان مدیریت در دستور کار دولت قرار گفته است و پس از پاسخ استعلام‌های لازم، به زودی مصوب خواهد شد. بلافاصله پس از مصوبه دولت، این پروژه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به صورت مشارکتی آغاز خواهد شد. با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه، این پروژه یکی از خاص‌ترین پروژه‌های ریلی کشور به شمار می‌رود که تمام طول مسیر بجز محدوده جاجرود به صورت تونل خواهدبود. این پروژه شامل یک ایستگاه در حوالی فاز 5 و یک ایستگاه در روبروی پارک فناوری است که ظرف مدت 4 سال تکمیل خواهدشد.

سهمیه 14 هزار واحدی پردیس در طرح اقدام ملی
طرح اقدام ملی جزو یکی از دستورکارهای ویژه مجموعه وزارت راه و شهرسازی می‌باشد که سهمیه شهر پردیس 14 هزار واحد است. 11 هزار واحد از این تعداد به صورت عرصه زمین به تعاونی‌های مسکن واجد شرایط واگذار شده و 3 هزار واحد نیز در تعهد شرکت عمران و به صورت ثبت نامی ساخته خواهد شد. به زودی و طی روزهای آینده قسط دوم پرداختی متقاضیان دریافت خواهد شد و می‌توان گفت پردیس جزو اولین شهرهای می‌باشد که به لحاظ پیشرفت فیزیکی، قسط دوم را مالکان دریافت خواهد کرد.

آزادسازی 1100 هکتار از اراضی ملی در پردیس
تاکنون بیش از 1100 هکتار از اراضی ملی به ارزش حدود 6 هزار میلیارد ریال آزادسازی شده که باید تشکر ویژه‌ای‌ از اداره اطلاعات پردیس داشته باشیم. تمام این اراضی در محدوده پردیس قرار دارد و این آزادسازی‌ها ادامه خواهدداشت تا بتوانیم در بخش‌های مختلف به ویژه طرح‌های توسعه‌ای پردیس از آن استفاده نماییم.

اجرای 130 کیلومتر دیوار حائل در فازهای مسکن مهر
به لحاظ حجم کار و هزینه‌های صورت گرفته، می‌توان گفت شهر جدید پردیس با هیچ شهری در کشور قابل مقایسه نیست. به طور مثال بیش از 130 کیلومتر دیوار حائل در این شهر کار شده که تقریبا حدفاصل شهر کرج تا قزوین است و نشان دهنده حجم بزرگ کار در این شهر می‌باشد. بخش کمی از اجرای دیوارهای حائل و آماده‌سازی و محوطه‌سازی در فازهای مسکن مهر باقی مانده و خوشبختانه توانستیم با تامین منابع مالی مورد نیاز و استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه، با وجود مشکلات این پروژه‌ها را طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش ببریم.

پردیس صاحب بالاترین نرخ رشد جمعیت کشور
طبق آخرین مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی، افق جمعیتی پردیس حدود 600 هزار نفر است که به سرعت در حال نزدیک شدن به افق طرح جامع هستیم. در حال حاضر پردیس بالاترین نرخ رشد جمعیت در کشور را دارد که علت آن تکمیل واحدها و به طبع آن سکونت مالکان در واحدهایشان است.

ورود شرکت عمران جهت تکمیل آسانسور پروژه‌های بدعهد
یکی از موضوعاتی که شرکت عمران در جهت تکمیل پروژه‌های باقیمانده ورود نموده، مربوط به خرید آسانسورها از منابع خود شرکت است. در این خصوص مصوبه مجمع شرکت عمران اخذ شده و طی روزهای آینده به مرحله فراخوان خواهدرسید تا بتوان آسانسور پروژه‌های بدعهد که تعلل زیادی داشته‌اند را تامین نمود. همچنین یکی از دیگر موضوعات، راه‌اندازی اورژانس رفع نقص در فازهای مسکن مهر است. مالکان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل و نقص در واحدهای خود، به این دفاتر مراجعه نمایند و مطمئن باشند تا آخرین لحظه موارد پیگیری خواهدشد.

توصیه جدی به خریداران بابت استعلام از کارگزاری مسکن مهر
تاکنون 49 هزار واحد از مجموع 60 هزار واحد افتتاح شده فروش اقساطی شده و برای مابقی هنوز مراجعه‌ای صورت نگرفته که البته این موضوع هم با تلاش‌های صورت گرفته جهت تشکیل پرونده، به صورت غیرحضوری و آنلاین میسر است. توصیه جدی ما به خریداران مسکن در پردیس این است که حتما استعلام‌ لازم را از کارگزاری مسکن مهر اخذ نمایند. این اطلاعات به راحتی قابل دریافت است و ما به همین منظور و جهت عدم مراجعه حضوری، سامانه استعلام را راه‌اندازی کردیم که مالکان می‌توانند به راحتی آخرین وضعیت پروژه مورد نظر را بررسی نمایند.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=23564
کد خبر
23564