افتتاح 1400 میلیارد تومان پروژه در بخش‌های مختلف/ تکمیل واحدها و انشعابات 15 هزار واحد دیگر تا پایان سال/ نیاز به 5200 میلیارد تومان منابع برای تکمیل پروژه‌ها/ 1615 نفر تعداد ثبت‌نامی‌های واجد شرایط طرح اقدام ملی پردیس/ آمادگی شروع ساخت مترو قبل از پایان سال

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های دکتر هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، درآیین بزرگ‌ترین افتتاحیه مسکن مهر کشور در شهر جدید پردیس را می‌خوانید:

افتتاح 1400 میلیارد تومان پروژه در بخش‌های مختلف
امروز 1400 میلیارد تومان پروژه در بخش‌های مختلف شهر جدید پردیس به افتتاح رسید. اکنون تعداد واحدهای افتتاح شده در مسکن مهر پردیس به 45 هزار واحد رسیده و برای اولین بار می‌باشد که قبل از مراسم افتتاح، بخش از واحدها تحویل مالکان شده است. در سال جاری، 1862 میلیارد تومان کار عمرانی در پردیس انجام شده و با توجه به این که منابع تامین شده است، امیدواریم سال آینده با افزایش فعالیت‌ها، مشکلی در بحث پروژه‌های مسکن مهر نداشته باشیم.

تکمیل واحدها و انشعابات 15 هزار واحد دیگر تا پایان سال
تا پایان سال، واحدها و انشعابات 15 هزار واحد تکمیل خواهد شد و با توجه به محدودیت‌ها در بخش آسفالت، پیشبینی می‌کنیم تا پایان اردیبهشت ماه، فرآیند تحویل انجام شود تا مجموع واحدهای تعیین و تکلیف شده به 60 هزار واحد برسد. طبق برنامه‌ریزی، حدود 18 هزار واحد باقیمانده هم تا پایان شهریور ماه تکمیل خواهد شد. 4500 واحد نیز بابت کسری واحدها از اواخر سال گذشته و اوایل امسال آغاز شده است که با توجه به این که این پروژه‌ها از صفر شروع شده، تکمیل آن‌ها تا پایان سال 99 به طول خواهد انجامید.

نیاز به 5200 میلیارد تومان منابع برای تکمیل پروژه‌ها
برای تکمیل تمامی پروژه‌ها، حدود 5200 میلیارد تومان منابع نیاز است تا به این هدف برسیم. هزار میلیارد تومان از منابع نقدی خودمان پیشبینی کردیم که خوشبختانه پس از فعال شدن پروژه‌ها و اعتماد مردم و با توجه به سررسید چک‌های فروش عرصه، قطعا هزار میلیارد تومان از منابع نقدی خواهیم داشت. هزار میلیارد تومان از محل تبصره 8 وام خواهیم گرفت که اکنون تنها مصوبه بانک مرکزی باقی مانده تا به صورت نقدی تزریق شود. 800 میلیارد تومان باقیمانده تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان است. 1500 میلیارد تومان تهاتر و 900 میلیارد تومان هم از از محل پروژه‌های مشارکتی پیشبینی کردیم.

1615 نفر تعداد ثبت‌نامی‌های واجد شرایط طرح اقدام ملی پردیس
خوشبختانه توانستیم با کمک اداره اطلاعات، اداره ثبت اسناد، فرماندار و مجموعه همکارانمان در شهرستان، سند 1300 هکتار از اراضی را بگیریم. به مقدار 8500 واحد از محل پروژه اقدام ملی به تعاونی‌ها مسکن که اعضای واجدالشرایط داشتند، زمین واگذار کردیم. در این موضوع 3 هزار نفر ثبت نامی داشتیم که 1615 نفر دارای شرایط تشخیص داده شدند و از امروز ثبت نام این افراد برای اولین بار درکارگزاری مسکن مهر انجام شد.

آمادگی شروع ساخت مترو قبل از پایان سال
مجوز ساخت تصفیه‌خانه شماره 2 پردیس که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی است، اخذ و طی روزهای آینده فراخوان ساخت این تصفیه‌خانه برگزار خواهد شد. مترو پردیس هم از دیگر زیرساخت‌های مهم این شهرستان است که هفته گذشته با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به توافق مشارکتی رسیدیم و باید مصوبه دولت را بگیریم. این آمادگی وجود دارد که قبل از پایان سال، عملیات اجرایی پروژه مترو آغاز شود و به موازات آن، مصوبه دولت اخذ شود.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22219
کد خبر
22219