با تزریق این وام به پروژه‌های عمرانی پردیس، به زودی باقیمانده پروژه‌ها تکمیل خواهد شد و پس از اختتامیه پروژه‌های مسکن مهر در بسیاری از استان‌ها، شهر جدید پردیس پردیس نیز در آستانه برگزاری جشن پایان پروژه بزرگ 84 هزار واحدی مسکن مهر در این شهر قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ پس از تلاش‌های شبانه‌روزی در بیش از دو سال گذشته جهت تعیین تکلیف مشکلات و فعال‌سازی همه کارگاه‌های عمرانی مسکن مهر در پردیس و همچنین ورود شرکت‌های بزرگ زیرساختی به این شهر از جمله قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و شرکت راهسازی عمران ایران، به جرئت می‌توان گفت پروژه شهر جدید پردیس، این روزها فعال‌ترین و سنگین‌ترین پروژه عمرانی در سراسر کشور است.

حجم زیاد فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف و لزوم تحویل هرچه سریع‌تر واحدهای باقیمانده به مالکان مسکن مهر، باعث شده تا فعالیت‌ها در این شهر به صورت شبانه‌روزی ادامه داشته باشد و هر روز یک قدم به پایان این پروژه بزرگ در منطقه شرق استان تهران نزدیک شویم.

این حجم از فعالیت‌ها مستلزم تامین مالی در بخش‌های مختلف بوده که با پیگیری‌های بسیار در مدت 17 ماه گذشته، بسیاری از موانع برطرف و زیرساخت‌های قانونی تامین مالی نیز فراهم شده تا منابع مورد نیاز طبق برنامه به همه پروژه‌ها تزریق شود. فروش عرصه، تهاتر اراضی، فروش املاک و مستغلات، تسهیلات بانک مسکن، دریافت آورده تکمیلی از مالکان ثانویه، دریافت وام از محل تبصره 8 و … از جمله مواردی است که باعث شده تا بتوان منابع مالی لازم جهت تکمیل پروژه‌ها را تکمیل کرد.

در همین راستا و با نگاه ویژه دولت و دستور وزیر راه و شهرسازی جهت جمع‌بندی پروژه‌های مسکن مهر پردیس در دولت تدبیر و امید، به زودی وام جدید 5 هزار میلیارد ریالی از محل تبصره 8 قانون بودجه سال 1400 محقق خواهد شد. این وام پس از وام هزار میلیارد تومانی سال گذشته از محل تبصره 8، دومین مرحله اخذ تسهیلات شرکت عمران پردیس از بانک مسکن می‌باشد که بازپرداخت آن طبق تفاهمات صورت گرفته از محل منابع داخلی شرکت عمران بازپرداخت خواهد شد.

در این خصوص صبح امروز شنبه 4 اردیبهشت ماه 1400، جلسه‌ای با حضور مهندس مهرآبادی (قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن)، دکتر پیرفرشی (عضو هیئت مدیره و مشاور عالی مدیرعامل شرکت عمران پردیس) و مهندس عربی (مدیرکل توسعه امور مسکن شهرهای جدید) در محل سازمان ملی زمین و مسکن برگزار و در خصوص جزئیات دریافت این وام بحث و تبادل نظر شد. گفتنی است با تزریق این وام به پروژه‌های عمرانی پردیس، به زودی باقیمانده پروژه‌ها تکمیل خواهد شد و پس از اختتامیه پروژه‌های مسکن مهر در بسیاری از استان‌ها، شهر جدید پردیس پردیس نیز در آستانه برگزاری جشن پایان پروژه بزرگ 84 هزار واحدی مسکن مهر در این شهر قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=24385
کد خبر
24385