صبح امروز با حضور دادستان شهرستان پردیس، مدیرعامل شرکت عمران و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، نشستی در محل تصفیه‌خانه موجود شماره یک پردیس برگزار شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز با حضور دادستان شهرستان پردیس، مدیرعامل شرکت عمران، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران و رئیس اداره محیط زیست شهرستان پردیس، نشستی در محل تصفیه‌خانه موجود شماره یک پردیس برگزار شد.

با اعلام مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب موجود با ظرفیت 24 هزار متر مکعب برای 125 هزار نفر، در اسفند ماه سال جاری در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد تا مجموع ظرفیت این تصفیه‌خانه به 250 هزار نفر برسد. به گفته مهندس محمدی، ساخت این تصفیه خانه از لحاظ زمانی و کیفیتی، بهترین پروژه تصفیه خانه در کل کشور است.

با توجه به اضافه شدن این ظرفیت، به زودی و پس از تکمیل خط انتقال موقت فاضلاب فازهای 5، 9 و 11، تمامی فاضلاب این فازها به تصفیه خانه فعلی منتقل خواهد شد. گفتنی است در سال‌های آتی و پس از ساخت و تکمیل تصفیه خانه شماره 2 فاضلاب در روستای باغ کمیش، فاضلاب فازهای 5، 9 و 11 به همراه فاز 8 به آن تصفیه خانه خانه منتقل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران نیز از تکمیل خطوط انتقال به تصفیه خانه فعلی ظرف 4 ماه آینده خبر داد. دکتر هدایت اعلام کرد برای حل موقت مشکلات فاضلاب فازهای مسکن مهر و انتقال به تصفیه خانه موجود، علاوه بر تکمیل خط انتقال، شرکت عمران یک ایستگاه پمپاژ نیز می‌سازد و متحمل این هزینه نیز خواهد شد تا ساکنین فازهای مسکن مهر مشکلی بابت فاضلاب نداشته باشند. با اعلام مدیرعامل شرکت عمران، برای حل مشکلات فاز 8 نیز یک پکیج فاضلاب پیشبینی شده تا ساکنین این فاز هم هیچ نگرانی بابت دفع فاضلاب نداشته باشند.

دادستان پردیس نیز اعلام کرد امنیت صرفا مربوط به مسائل سیاسی و اقتصادی نیست بلکه امنیت زیست محیطی هم یکی از مسائلی است که دستگاه قضایی نگاه ویژه‌ای به آن دارد و به این موضوع ورود کرده است. به گفته آقاجری معاونت پیشگیری از جرایم مححیط زیست در دستگاه قضایی شهرستان تشکیل شده است. دادستان پردیس ضمن اشاره به افزایش پرسرعت جمعیت در پردیس، خواستار حل سریع مشکلات مربوط به فاضلاب و همچنین آرامستان در این شهر شد.

دادستان پردیس پس از برگزاری این نشست، با حضور در محل اجرای پروژه‌های زیرساختی، از نزدیک روند حل مشکلات مربوط به دفع و تصفیه فاضلاب در پردیس را مورد بررسی قرار داد. آقاجری همچنین با حضور در فازهای مسکن مهر، روند اجرایی تعدادی از پروژه‌های خلع ید شده و عملکرد سازندگان جدید را ارزیابی کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22245
کد خبر
22245