این پروژه‌ها شامل کانون پرورش فکری کودکان، کتابخانه، گذر فرهنگ و هنر، پارک کشاورزی و پارک ورزش می‌باشد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر جدید پردیس کلنگ‌زنی شد. این پروژه‌ها شامل کانون پرورش فکری کودکان، کتابخانه، گذر فرهنگ و هنر، پارک کشاورزی و پارک ورزش می‌باشد. معرفی این پروژه‌ها را در ادامه می‌خوانید:

گذر فرهنگ و هنر
این بوستان در تپه خورشید فاز 2 علاوه بر مکان گذر فرهنگ و هنر شامل ساختمان اجتماعی و فرهنگی، شهر کتاب، سالن همایش، گالری، موزه، رصدخانه، کتابخانه، کافی شاپ، رستوران و فضاهای آموزشی می‌باشد. گذر فرهنگ و هنر شهر پردیس شامل مجموعه‌ای از کسب و کارهای فرهنگی و هنری است و در درجه اول تقویت و رونق اقصاد در فرهنگ و هنر و در درجه دوم با هدف ایجاد توانمندی‌ها و رونق گردشگری و عرضه کالاهای محصولات فرهنگی و دست‌سازه‌های سنتی، راه‌اندازی می‌شود.

پارک ورزش
این پارک واقع در فاز 8 در زمینی به مساحت 3200 متر با امکانات آموزشی، تفریحی و ورزشی شامل زمین فوتبال، بسکتبال و تنیس با امکانات تفریحی و ورزشی مدرن و پیاده‌راه‌های عریض و مسیر دوچرخه می‌باشد.

پارک گردشگری یا مزارع سبز خانوادگی
این مزارع با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، کارآفرینی و ارتباط شهروندان با طبیعت، آموزش و توانمندسازی حرفه‌ای و با تولید محصولات ارگانیک و در نظر گرفتن فضاهای کَرت‌بندی شده تحت عنوان باغچه خانواده با آموزش همگانی مدیریت فرآیندهای کاشت، نگهداری و بهره‌برداری و ایجاد ظرفیتی برای کار و فعالیت جمعی شهروندان و همسایگان احداث می‌شود.

جزییات پروژه‌های کلنگ زده شده به صورت زیر است:
کانون پرورش فکری کودکان فاز 11 به مساحت 1708 متر و هزینه احداث 7.5 میلیارد تومان
کانون پرورش فکری کودکان فاز 8 به مساحت 658 متر و هزینه 3 میلیارد تومان
کتابخانه فاز 11 به مساحت 1670 متر و هزینه 7.5 میلیارد تومان
گذر فرهنگ و هنر فاز 2 به مساحتت 6652 متر و هزینه 7 میلیارد تومان
پارک کشاورزی فاز 8 و فاز 3 به مساحت 2100 متر و هزینه 6.6 میلیارد تومان
پارک ورزش فاز 8 به مساحت 3200 متر و هزینه 1.5 میلیارد تومان

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=24069
کد خبر
24069