مدیرعامل آبفا استان تهران: با ساخت تصفیه‌خانه شماره دو مشکلات فاضلاب فازهای 5، 8، 9 و 11 حل خواهد شد و در کنار پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، پردیس الگوی موفقی در زمینه زیرساخت‌های آب و فاضلاب در سطح کشور ارائه خواهد داد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز چهارشنبه 26 آذرماه 99، با حضور مهندس بختیاری (مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران)، مهندس محمدی (مدیرعامل شرکت آبفا شرق استان) به همراه مدیرعامل شرکت عمران و رئیس اداره آب و فاضلاب پردیس بازدیدهای مفصلی از پروژه‌های زیرساختی آب و فاضلاب مسکن مهر پردیس صورت گرفت.

در این بازدید آخرین وضعیت پروژه‌های ایستگاه پمپاژ فاضلاب فازهای 5، 9 و 11، مخزن‌های آب r11-01 و r11-03 شرکت کوزو فاز 11، مخزن آب چهار هزار متر مکعبی شرکت بهسا پایدار مانا فاز 5، ایستگاه پمپاژ آب شرکت کوزو فاز 1، خط انتقال فاضلاب فازهای مسکن مهر و در نهایت ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس بختیاری در حاشیه بازدید از مراحل اجرایی تصفیه‌خانه شماره دو، به تمجید از حجم عملیات‌ها زیرساختی صورت گرفته در مسکن مهر پردیس پرداخت. توپوگرافی خاص منقطه و قرارداشتن پردیس در منطقه حفاطت شده عواملی بود که بختیاری کار در این شرایط را بسیار سخت توصیف کرد که با مشکلات فراوانی همراه بوده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: پروژه‌های مسکن مهر هم شامل ساخت واحدها و هم زیرساخت‌های مختلف شامل آب، برق، گاز، جاده و … است. بنده با این بازدید متوجه عظمت کارهای انجام شده در پروژه‌های مسکن مهر این منطقه شدم که باید گفت با درایت دکتر هدایت و همکارانشان پروژه‌ها بسیار خوب پیش رفته است.

بختیاری ادامه داد: مسکن مهر پردیس جزو پروژه‌های بزرگ وزارت راه و شهرسازی و کشور است. ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه از جمله آب که به ما مربوط می‌شود، بسیار مهم است و شرکت عمران شهر جدید پردیس در زمینه‌های احداث شبکه‌های فاضلاب و مخازن آب کمک‌های بزرگی که به ما کرد. در سطح استان تهران و کشور پروژه‌های فراوانی از مسکن مهر داریم که انصافا جایی همانند پردیس پروژه‌ها در حال پیشرفت نیست و این با همت شرکت عمران این شهر میسر شده است.

به گفته مدیرعامل آبفا استان تهران، رودخانه جاجرود در منظقه پردیس از رودخانه‌های تامین‌کننده آب شرب تهران است و حساسیت‌های خاصی به لحاظ اجرای زیرساخت‌های فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها دارد. به همین جهت سال‌ها بحث در مورد ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو در روستای باغ کمش وجود داشت که با گره‌های فراوانی از جمله اختلافات با آب منطقه‌ای، محیط زیست و سایر ارگان‌ها همراه بود و خوشبختانه همه مسائل حل شد و امروز شاهد این هستیم که این پروژه بزرگ زیرساختی توسط شرکت عمران آغاز شده است.

بختیاری در پایان گفت: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به عنوان سازنده پروژه تصفیه‌خانه پردیس انتخاب شده که فعالیت‌های اجرایی را آغاز کرده است. با ساخت این تصفیه‌خانه مشکلات فاضلاب فازهای 5، 8، 9 و 11 حل خواهد شد و در کنار پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، پردیس الگوی موفقی در زمینه زیرساخت‌های آب و فاضلاب در سطح کشور ارائه خواهد داد. امیدواریم به زودی با تلاش‌های دکتر هدایت و همکارانشان رکورد جدیدی در این منطقه به جا بماند و شاهد حل تمام مشکلات زیرساختی آب و فاضلاب باشیم.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=23671
کد خبر
23671