مهرآبادی به هزینه‌های بسیار سنگین همراه با کار عظیم صورت گرفته اشاره کرد و از اقدامات جسورانه دکتر هدایت و پیگیری‌های روزانه ایشان از وزیر راه و شهرسازی و مجموعه شرکت مادر تقدیر کرد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز پنج‌شنبه 9 بهمن ماه 99، مهندس مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، به همراه مهندس رحمانی عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، در پردیس حضور پیدا نمودند و در ادامه حضورهای قبلی ایشان در پردیس، آخرین وضعیت بخش‌های مختلف عمرانی مورد بررسی قرار گرفت.

مهرآبادی ابتدا با حضور در شرکت عمران، در جمع مدیرعامل و اعضا هیئت مدیره و مدیران طرح شرکت کرد. اعضا هیئت مدیره و مدیران هر فاز به تفکیک به ارائه گزارش اقدامات و تحولات گسترده در دو سال مدیریت جدید این شهر پرداختند. در این گزارش‌ها، به مسائل مختلف در هر فاز از جمله تحولات ساخت، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، اجرای پروژه‌های روبنایی، فراخوان‌های مشارکتی، زیرساخت‌های شهری و اجتماعی، حل پرونده‌های حقوقی و رفع تصرف‌ها و … اشاره شد و گزارش‌های دقیقی به قائم مقام وزیر ارائه شد.

در ادامه دکتر هدایت به ارائه گزارش‌های مالی و هزینه‌های صورت گرفته پرداخت. با اعلام مدیرعامل شرکت عمران از ابتدای سال 99 تاکنون 2.217 میلیارد تومان در بخش‌های عمرانی هزینه صورت گرفته که تامین این مبالغ از محل‌های مختلف از جمله وام هزار میلیارد تومانی، فروش اراضی، تهاتر، عرصه، تسهیلات و آورده بانکی متقاضیان، محل مشارکت با قرارگاه خاتم و شرکت عمران ایران و … بوده است. به گفته دکتر هدایت بخش عمده واحدهای مسکن مهر پردیس به نصبیات رسیده و شرکت عمران آمادگی دارد تا به زودی بجز پروژه‌هایی که مشکلات حقوقی داشته و دیرتر آغاز به کار شده، مابقی را به زودی تکمیل و به افتتاح برساند.

مهندس مهرآبادی نیز ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های صوررت گرفته در پردیس، گفت که با هر مرتبه بازدید از این شهر و تماشای اقدامات بی‌وقفه عمرانی، روحیه‌ای مضاعف دریافت نموده است. به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، پردیس جایی است که حتی شیفت شب برای بعضی از پروژه‌ها فعال شده و هر انسان با تماشای دیوارهای حائل اجرا شده این شهر، در حیرت می‌ماند که چطور این حجم از عملیات‌ها تکمیل شده است. مهرآبادی به هزینه‌های بسیار سنگین همراه با کار عظیم صورت گرفته اشاره کرد و از اقدامات جسورانه دکتر هدایت و پیگیری‌های روزانه ایشان از وزیر راه و شهرسازی و مجموعه شرکت مادر تقدیر کرد.

پس از این نشست، مهر آبادی به همراه اعضا حاضر در جلسه بازدیدهای مفصلی از فازهای 8، 5، 9 و 11 به عمل آورد و به صورت میدانی آخرین وضعیت عمرانی در بخش‌های مختلف را زیر نظر گرفت. او در خلال این بازدید اعلام کرد که در دوره وزارت مهندس اسلامی تا امروز 30 هزار واحد در شهر جدید پردیس افتتاح شده است. ده هزار واحد هم آماده تا اسفند آماده افتتاح خواهد بود که ممکن است در یک یا دو مرحله افتتاح شود. با بازدید امروز هم باید گفت در پردیس کارها بسیارر خوب در حال انجام است و پروژه‌ها در تمامی بخش‌ها فعال است.

او همچنین گفت که امسال در پردیس عملیات ساخت 40 باب مدرسه، 14 باب مسجد، 12 پارک و تعدادی دیگر از خدمات لازم و مورد نیاز آغاز شد که امیدواریم تا شروع سال تحصیلی بخش عمده مدارس آماده افتتاح باشد که در صورت اتمام حتی بیشتر از نیاز فعلی است. در سطح کشور هم 500 باب مدرسه و 400 مسجد تاکنون افتتاح شده و در کنار آن کلانتری، درمانگاه، تجاری و … هم ساخته شده که از ضروریات زندگی در شهرهای جدید است.

به گفته رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، از تعهد دولت برای پروژه‌های بلامعارض در کل کشور، 39 هزار واحد باقی مانده که قطعا تا قبل از پایان دولت فعلی به اتمام خواهد رسید. از این تعداد 19 هزار واحد مربوط به شهرهای جدید، 15 هزار واحد مربوط به شهرهای بالای 25 هزار نفر مرتبط با سازمان ملی زمین و مسکن و حدود 4 هزار واحد هم مربوط به بنیاد مسکن است. بنابراین می‌توان گفت پروژه‌های مسکن مهر در حال نزدیک شدن به انتها قرار دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت پروژه‌های فاقد متقاضی در کشور 117 هزار واحد بوده که خیلی از آن‌ها با توجه به افزایش قیمت‌ها، مشتری پیدا کردند که عنوان مثال در شهر جدید پرند حدود 11 هزار واحد در گذشته انصرافی داشتیم. بعضی از این واحدها به طرح اقدام ملی تبدیل خواهند شد تا بتوان با استفاده از منابع و تسهیلات طرح اقدام ملی برای سرعت‌دهی به اتمام پروژه‌ها کمک شود.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=23854
کد خبر
23854