مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از ساخت 30 مرکز محله در شهرهای جدید با ارزش 1200 میلیارد تومان خبر داد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیرساخت‌های پردیس و مطالعات فاز دوم مترو تهران-پردیس را می‌خوانید:

استقرار جمعیت بیش از 400 هزار نفری در پردیس

سیاست ایجاد شهرهای جدید، یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است که بعد از سه دهه تلاش، اکنون آثار خودش را در مدیریت و نظام سکونت‌گاهی کشور بروز داده است. یکی از این شهرها، پردیس است که برای اسکان بخش قابل توجهی از جمعیت منطقه کلان شهری تهران برنامه‌ریزی شده و در حال حاضر با جمعیت بیش از صد هزار نفری در این شهر مواجه هستیم. تکمیل ساخت حدود 80 هزار واحد مسکن مهر در این شهر که بخشی از آن منجر به اسکان شده، باعث خواهد شد تا جمعیت پردیس به بیش از 400 هزار نفر افزایش پیدا کند.

مطالعات مسیر مترو نهایی خواهد شد

همکاری با قرارگاه و گروه عمران ایران سه وجه اساسی دارد. اصلی‌ترین مورد بحث قطار برقی است که مطالعات مسیر نهایی می‌شود و کلنگ‌زنی مترو را در آینده‌ای نزدیک خواهیم داشت. موضوع بعدی تامین زیرساخت‌های پردیس است که باعث خواهد شد با این قراردادها، عقب ماندگی جدی نسبت به بخش ساخت ابنیه، جبران شود. با رساندن این فاصله به حداقل، می‌توانیم واحدهای مسکونی را با زیرساخت‌های مناسب، به مردم تحویل دهیم. موضوع سوم بحث عرضه و تولید مسکن است که در این قراردادها، آماده‌سازی حدود 200 هکتار از اراضی جدید در محدوده قانونی پردیس پیشبینی شده است.

در انتظار تصویب پیشنهادات بودجه برای اتمام مسکن مهر

باید از مجلس محترم تشکر ویژه‌ای داشته باشیم. امسال در قالب تبصره 8 بودجه، برای اتمام مسکن مهر پیشنهادات خوبی ارائه شده است. امیدوار هستیم با حمایت نمایندگان استان تهران که توجه ویژه‌ای به پردیس دارند، پیشنهادات دولت به همان شکل تصویب شود. پیشنهاداتی که باعث ایجاد ظرفیتی خواهد شد تا به صورت همه جانبه با استفاده از منابع داخلی بتوان وارد میدان شد. موضوع اصلی مسکن مهر صرفا بخش زیرساخت‌ها است و در قسمت ساخت، بخش عمده کارها به پایان رسیده و تکلیف مشخص است. اما موضوع مهم تبدیل این سایت‌ها به محیط‌های مسکونی است که در این مسیر از منابع داخلی استفاده خواهیم کرد. امیدواریم با حمایت‌های لازم، سال 98 در مجموعه شهرهای جدید به ویژه پردیس بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

30 مرکز محله در شهرهای جدید با ارزش 1200 میلیارد تومان

مهم‌ترین پروژه‌هایی که در دهه فجر کلنگ آن به زمین خواهد خورد و کیفیت زندگی در سایت‌های مسکن مهر شهرهای جدید را متحول خواهد کرد، شروع ساخت مراکز محلات است. مجموع این کلنگ‌زنی‌ها با تعدادی که قبلا آغاز شده، باعث خواهد شد تا 30 مرکز محله در شهرهای جدید با ارزش 1200 میلیارد تومان داشته باشیم. این موضوع در کل شهرهای جدید اثرات خیلی خوبی در ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و دسترسی به خدمات پایه خواهد داشت. در این بسته‌ها، بحث‌های آموزشی، فرهنگی، سراهای محله، فضای سبز شهری، درمانگاه و … پیشبینی شده است.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=17265
کد خبر
17265