فروش اقساطی 250 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید/ عملکرد ویژه پردیس در فروش عرصه مسکن مهر/ ساخت 94 مدرسه در دو سال گذشته، افتتاح 63 پروژه روبنایی در دهه فجر/ برنامه‌ریزی برای نزدیک شدن فاصله هسته قدیمی شهرهای جدید و سایت مسکن‌ مهر

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های مهندس طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، درآیین بزرگ‌ترین افتتاحیه مسکن مهر کشور در شهر جدید پردیس را می‌خوانید:

فروش اقساطی 250 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید
مجموعا 400 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید کشور برنامه‌ریزی شده بود که 340 هزار واحد دارای متقاضی بود. از این تعداد 325 هزار واحد در مرحله اتمام نازک‌کاری است یعنی بخش عمده کار در حوزه ساختمان در شهرهای جدید کشور به پایان رسیده است. تاکنون 250 هزار واحد فروش اقساطی و به مردم تحویل داده شده است. بخشی از واحدهای مسکن مهر گرفتار دلالی است و شاهد عدم مراجعه برای تحویل واحد هستیم. اخیرا در شورای مسکن موضوعی مطرح شد که در صورت عدم مراجعه برای تحویل واحدهایی که کاملا آماده می‌باشد و هیچ مشکلی ندارد، در مرحله اول نرخ سود بانکی را به نرخ معمول برسانیم. این فرآیند در حال طی شدن است و باعث خواهد شد سرمایه‌ای که صورت گرفته سریع‌تر عرضه شود و دیگر درگیر دلالی نماند.

عملکرد ویژه پردیس در فروش عرصه مسکن مهر
با توجه به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در قانون بودجه سال جاری، برای اولین بار توانستیم از منابع داخلی برای تکمیل مسکن مهر هزینه کنیم تا پروژه‌ها را به اتمام برسانیم. در سرفصل تبصره، 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات بوده که پیگیری می‌کنیم اخذ کنیم. 1050 میلیارد تومان نیز منابعی است که قرار بود از محل منابع داخلی در حوزه مسکن مهر هزینه کنیم که قطعا تا پایان سال به این عدد هزینه‌کرد در سایت‌های مسکن مهر اعم از زیرساخت، محوطه‌سازی و روبناها خواهیم رسید. در زمینه فروش عرصه نیز مجموعه شهرهای جدید جلودار بود و از فروردین ماه شروع به کسب منابع کردیم که بتوانیم به پروژه‌ها تزریق کنیم. پردیس عملکرد ویژه‌ای در این زمینه داشته و سایر شهرها هم این فرآیند را پیگیری می‌کنند.

ساخت 94 مدرسه در دو سال گذشته، افتتاح 63 پروژه روبنایی در دهه فجر
طرح مسکن مهر با تقدم بر ساخت واحدهای مسکونی آغاز شد اما در پیشبرد کار به مشکلات متعددی به خصوص در تامین خدمات روبنایی و زیربنایی برخوردیم. شرکت عمران شهرهای جدید به استناد قانون و تاکیدات وزیر، تمام عیار وارد این موضوع شده است. اکنون می‌توان ادعا کرد هیچ کدام از شهرهای جدید مشکل مدرسه ندارد یعنی این که جمعیت ساکن شده باشد، اما ما مدرسه نساخته باشیم. در طی دو سال گذشته 94 مدرسه ساختیم و می‌توان گفت مجموعه شرکت عمران تبدیل به یک سازمان جدیدی در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس شده. در این مدت 55 فضای ورزشی، 56 پارک، 7 مجموعه فرهنگی، 24 مسجد و … در بخش خدمات روبنایی ساخه شده است. در دهه فجر امسال، 63 پروژه روبنایی در حوزه‌های مختلف ورزشی، درمانی، آموزشی و فرهنگی افتتاح خواهد شد که بخشی از آن امروز در پردیس اتفاق افتاده است.

برنامه‌ریزی برای نزدیک شدن فاصله هسته قدیمی شهرهای جدید و سایت مسکن‌ مهر
رویکردی را در مجموعه شهرهای جدید پیگیری می‌کنیم که فاصله بین هسته قدیمی شهر و بخش مسکن مهر را نزدیک کنیم. اگر جریان حرکت جمعیت بین سایت‌های مسکن مهر و مراکز شهرها یک طرفه باشد، این امکان وجود دارد که این مجموعه‌ها به سایت‌های نامناسب از لحاظ سکونت تبدیل شود. حتی باید در رنگ‌آمیزی بلوک‌ها هم دقت کنیم تا محیط شادابی را ایجاد کنیم. باید تاسیسات فاخری را در این سایت‌ها ایجاد کنیم و همت ما این است که بهترین فرهنگ‌سراها، بهترین بناهای معماری و بهترین مجموعه‌های تجاری را در سایت‌های مسکن مهر بسازیم.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22223
کد خبر
22223