با حضور مدیرعامل، مدیران شرکت عمران، مدیران شهرداری و اداره ثبت اسناد پردیس و جمعی از اصحاب رسانه، از اولین سند تک برگ شش دانگ مسکن مهر پردیس توسط شرکت عمران رونمایی شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز دوشنبه 22 مهرماه 98، با حضور مدیرعامل، مدیران شرکت عمران، مدیران شهرداری و اداره ثبت اسناد پردیس و جمعی از اصحاب رسانه، نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس برگزار شد. در حاشیه این مراسم از اولین سند تک برگ شش دانگ مسکن مهر پردیس توسط شرکت عمران رونمایی شد. مشروح صحبت‌های دکتر هدایت را می‌خوانید:

بسیج تمامی امکانات برای تکمیل مسکن مهر پردیس
بعد از حضور مهندس اسلامی در وزارت راه و شهرسازی، تمامی امکانات را بسیج کردیم تا پروژه‌های مسکن مهر را به اتمام برسانیم. ما در این راستا تمامی املاک و مستغلات در پردیس را از فراخوان یا تهاتر با سازندگان واگذار می‌کنیم که با توجه به این موضوع، بعد از اتمام مسکن مهر، زمینی در پردیس نخواهیم داشت. ما همچنین برای اتمام پروژه‌ها زیر بار قرض از بانک‌های عامل رفتیم با استفاده از ظرفیت تبصره 8 قانون بودجه، هزار میلیارد تومان وام اخذ خواهیم کرد که بازپرداخت آن نیز با شرکت عمران خواهد بود.

 

واگذاری اولین سند تک برگ شش دانگ مسکن مهر پردیس توسط شرکت عمران
با استقبال مالکان تاکنون عرصه 10697 واحد به ارزش ریالی حدود 350 میلیارد تومان به فروش رسیده است. امروز نیز اولین سند شش دانگ عرصه و اعیان مسکن مهر در پردیس واگذار می‌شود و این روند تداوم خواهد داشت. این اتفاق قطعا در مردمی که عرصه را خریداری کردند باعث نشاط و امیدواری خواهد بود و در فروش نیز تاثیرگذار خواهد بود. فروش عرصه فرصت بسیار بزرگی خواهد بود تا مالکان محترم بتوانند صاحب سند واگذاری عرصه و اعیان شوند. این مبالغ همه در تکمیل زیربناها، روبناها و خود پروژه‌ها هزینه خواهد شد که در نهایت باعث ارزش افزوده واحدها خواهد شد.

تاثیر تکمیل زیرساخت پروژه‌ها در قیمت‌گزاری
قیمت‌گزاری عرصه توسط هیئت کارشناسی و بعد از هر 3 ماه انجام خواهد شد. در قیمت‌گزاری‌ها ضرائب کاهنده نیز اعمال شده و تقریبا یک چهارم قیمت فروش خود شرکت عمران در مزایده‌ها، در حال واگذاری است. این قیمت‌ها بر اساس روز است و ارزش افزوده حاصل از تکمیل زیرساخت‌های هر پروژه نیز در قیمت‌گزاری پروژه‌ها در هر سه ماه تاثیرگذار است. در قیمت‌های جدید افزایشی در فازهای 5، 9 جدید و 9 قدیم نداشتیم و تنها قسمت‌های از فاز 8 و 11 حدود 5 درصد شامل افزایش قیمت شده‌ است.

آغاز عملیات اجرایی مترو از اواخر آبان‌ماه
مترو یکی از پروژه‌های زیرساختی مهم در پردیس است و با ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یک مشاور توانمند وابسته به این مجموعه کارها در حال انجام است. در حال حاضر گمانه‌های مربوط به آزمایش خاک انجام شده و در مراحل نهایی طراحی نقشه هستیم. تاکنون جانمایی ایستگاه‌ها و نوع ناوگان حمل و نقل نیز تعیین و تکلیف شده و از انتهای آبان ماه وارد فاز اجرایی پروژه خواهیم شد.

عملیات اجرایی ادامه‌دار در تمامی زون‌های فاز 11
در فاز 11 پردیس تاکنون اقدامات موثری انجام شده و زون 5 و بخشی از زون 1 تحویل مالکان داده شده است. بعد از تحویل زون 4 جنوبی، زون 3 و 2 تحویل مالکان داده خواهد شد. در حال حاضر تقاطع غیر هم سطح این فاز که با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی شد، با سرعت خوبی در حال پیشرفت است که باعث پخش شدن بار ترافیکی فاز 11 و ارتباط میان زون‌های 4 جنوبی، 3 و 2 خواهد شد. در تمامی زون‌های فاز 11 شاهد فعالیت‌های اجرایی در بخش‌های زیربنایی شامل انشعابات آب و فاضلاب و گاز هستیم. ایستگاه پمپاژ آب شرب در فاز 11 نیز تکمیل شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، تا پایان تکمیل فاز 11 هیچ مشکلی بابت تامین آب ساکنان وجود نخواهد داشت. در این فاز عقب‌ترین بلوک هم در مرحله نصبیات است که با توجه به خرید بخش عمده نصبیات و ذخیره در انبار شرکت کوزو، به مرور بلوک‌ها تکمیل خواهند شد.

پیشرفت چشم‌گیر نصب انشعابات فاز 8
از شروع عملیات اجرایی فاز 8 در سال 1391 تا سال گذشته مجموعا انشعابات آب و فاضلاب 6720 واحد وصل شده بود اما در دوره جدید و در 8 ماه اخیر بیش از 7200 واحد وصل شده است. همچنین ما در این فاز، 250 معبر آسفالت نشده داشتیم که در این مدت تاکنون بیش از 180 معبر آسفالت شده است.

آغاز به کار 2 مدرسه اجتماع محور در پردیس
در سال جاری چند مدرسه به اداره آموزش و پرورش تحویل دادیم و 2 مدرسه اجتماع محور نیز خود شرکت عمران راه‌اندازی کرده است. این مدارس در راستای استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف در کارآفرینی و ارائه خدمات راه‌اندازی شده است و با رویکردهای فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و … در حال خدمات‌دهی هستند که با استقبال و نقش آفرینی بسیار خوب مردم همراه شده است. ما احداث مدارس و مساجد را تداوم خواهیم داد و در این راستا تاکنون چند سرای محله در فاز 8 را کلنگ زنی کرده‌ایم.

راه‌اندازی بورس مسکن با همکاری اتحادیه املاک
با استقبال متقاضیان در نظرسنجی‌ها، به زودی به منظور مقابله با دلالان و با همکاری اتحادیه املاک و کارشناسان دادگستری، بورس مسکن در پردیس ایجاد خواهد شد. در این راستا سامانه‌ای طراحی می‌شود که با نظارت شرکت عمران همراه خواهد بود و از این طریق علاوه بر کنترل قیمت‌ها، حق خریدار و فروشنده تضییع نخواهد شد. ما با بنگاه‌های املاکی سطح شهر پردیس که شرایط قانونی خود را طی کردند مشکلی نداریم. عمده معظلات مربوط به دلالان سرپایی است که در همین خصوص از هفته آینده، ده نفر از نیروهای حفاظت اراضی شرکت عمران در وروری محل کارگزاری مسکن مهر مستقر خواهند شد تا از فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.

در ادامه این نشست، مدیر کارگزاری مسکن مهر، به صحبت پرداخت و توضیحاتی بابت تحویل قرارداد، انتخاب واحد و کلاهبرداری‌های صورت گرفته از متقاضیان داد. مشروح صحبت‌های علی اصغر جاودان‌فر را می‌خوانید:

تحویل 33 هزار قرارداد ضد جعل از آذرماه سال گذشته

هیچ مشکلی بابت تحویل قراردادهای 5 برگی ضد جعل به مالکان وجود ندارد. ما تا آذرماه سال 97، مجموعا 17 هزار قرارداد به مالکان تحویل داده بودیم اما از آن تاریخ تاکنون، بیش از 33 هزار قرارداد و مجموعا 50 هزار نسخه دفترچه قرارداد ضد جعل تحویل داده شده است. اکنون نیز 20 هزار قرارداد دیگر آماده و به امضای پیمانکاران رسیده است و مالکان محترم می‌توانند بعد از تکمیل آورده، با دریافت نوبت اینترنتی از سامانه خدمات الکترونیک، اقدام به تحویل قراراد 5 برگی کنند. تمامی مشکلات حقوقی و معارض مربوط به پروژه‌های مسکن مهر نیز حل شده است و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. با حل این موضوع، مشکل انتخاب واحد 9 هزار متقاضی نیز حل شده است. در این مدت بیش از 8 هزار نفر اقدام به انتخاب واحد کرده اند. تنها 650 متقاضی مسکن مهر هنوز انتخاب واحد نکرده‌اند که از آن‌ها درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر به کارگزاری مسکن مهر تشریف بیاورند.

بی‌توجهی خریداران به هشدارهای شرکت عمران

بسیاری از خریداران مسکن مهر، توجهی به هشدارهای شرکت عمران نمی‌کنند که باعث ایجاد مشکلاتی برای آن‌ها شده است. ما به طور متوسط در هر ماه 5 گزارش کلاهبرداری از طریق فروش واحد به وسیله صورت جلسه انتخاب واحد دفاتر املاک داریم که پس از مراجعه مالباختگان، آن‌ها را به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم. آن‌هایی که تنها بر اساس صورت جلسه، واحدی را خریداری کرده‌اند حتما می‌بایست با دریافت قرارداد 5 برگی و طی کردن مراحل قانونی نقل و انتقال، نام و شماره تماس خود را در سامانه مسکن مهر ثبت کنند. در صورت ثبت در سامانه، اطلاعیه‌های پیامکی نیز برای این دسته از متقاضیان ارسال خواهد شد و مابقی که پیامکی دریافت نمی‌کنند، می‌بایست تلفن همراه خود را از حالت قفل شده دریافت پیامک‌های تبلیغاتی دربیاورند.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=21860
کد خبر
21860