دره بهشت پردیس؛ نگینی زیبا در شرق پایتخت

امروز طی بازدید از محلات دره بهشت به همراه فرد طبیعت دوستی که عمری را در دل طبیعت گذرانده بود و حرفی برای گفتن داشت، خبری شنیدم از طبیعت بکر اطراف که توجه مرا به خودش جلب کرد و از ایشان درخواست کردم که حتما امروز به آن منطقه برویم.

ایشان قبول کرد و من هم خواستم که شنونده توضیحات بیشتری در این مورد باشم. در ابتدا نام چشمه‌ای به نام سرخ چشمه را گفت که در ضلع جنوبی دره بهشت قرار دارد و با خودرو شاسی 15 دقیقه راه در پیش خواهد بود. چشمه‌ای که آب بسیار گوارایی دارد و از اعماق می‌جوشد و همچنین خواص درمانی ویژه‌ای دارد از جمله این‌که به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

در حین همین صحبت‌های دل‌نشین به منطقه رسیدیم و بلافاصله غرق در صدای پرنده‌ها از جمله بلبل وحشی، سره و دیگر پرنده‌های آن حوالی شدیم. همین‌طور بوته‌های زرشک و دیگر درختان و بوته‌های خودرو که حال خوب ما را تکمیل کرد. عجب محیط زیبا و بکری بود که انصافا جای همه دوستان خالی.

دقایقی را به سکوت گذراندیم و از آن آب خنک نوشیدیم. افسوس خوردم چرا هیچ ظرفی به همراه نداشتم که کمی از آن آب را به منزل هم ببرم. به هرحال تصمیم گرفتم تصاویری تهیه کنم و شما بزرگواران را در جریان این گردش کوتاه در دل طبیعت بکر دره بهشت پردیس قرار دهم تا همه بدانید در همین نزدیکی‌ها طبیعت زیبایی وجود دارد که شاید کم‌تر کسی از آن خبر دارد.

محسن روشان – مدیر روابط عمومی و خدمات شهری فاز 8

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22425
کد خبر
22425