نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران با اصحاب رسانه برای اولین بار صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ با توجه به پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع، عصر امروز دوشنبه 29 اردیبهشت 99، نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران با اصحاب رسانه برای اولین بار صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. مشروح صحبت‌های دکتر هدایت در نشست با خبرنگاران خبرگزاری‌های معتبر کشور را می‌خوانید:

افتتاح حدود 15 هزار واحد مسکن مهر در تیرماه
با توجه به بسترسازی‌های گذشته و فسخ و اقاله پروژه‌های کم‌کار و همچنین قراردادهای الحاقیه و دریافت وام هزار میلیارد تومانی که به زودی محقق خواهد شد، در تیرماه سال جاری حدود 15 هزار واحد مسکن مهر را افتتاح خواهیم کرد. ده هزار واحد نیز تا شهریور ماه افتتاح خواهد شد و تمام برنامه‌ریزی ما این است که تا پایان امسال باقی‌مانده پروژه‌ها را تکمیل کنیم و پرونده مسکن مهر پردیس را ببندیم که البته این به غیر از پروژه‌های جدید مسکن مهر است که عملیات ساخت آن در حال انجام است.

دریافت 20 میلیون تومان از سرمایه‌گذاران و خریداران ثانویه مسکن مهر از ابتدای خرداد
جهت جلوگیری از دلالی‌ها و بورس‌بازی مسکن در پردیس و همین‌طور جهت تکمیل سریع‌تر مسکن مهر و کمک به قشر هدف که همان نفرات اول ثبت نامی هستند و به آن‌ها متعهد هستیم، از ابتدای خرداد ماه خریداران مسکن مهر می‌بایست 20 میلیون تومان پرداخت نمایند. این هزینه شامل نفرات اول و همچنین خریداران تا قبل از اول خرداد نمی‌شود. در واقع با نگاه حمایتی دولت بابت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در پردیس، به ازای هر واحد مبلغ 100 میلیون تومان به عنوان یارانه در حال تزریق به پروژه‌ها است که 20 میلیون تومان تنها بخشی کوچکی از این یارانه است که خریداران می‌بایست پرداخت نمایند. آمار نقل و انتقال‌های صورت گرفته در سامانه مسکن مهر ثبت شده و مطابق با آن، تعداد پروژه‌های دست به دست شده یا تعداد پروژه‌هایی که همچنان در دست نفرات اول باقی مانده به صورت کامل در حال رصد است و 20 میلیون تومان فقط از خریداران از تاریخ یک خرداد به بعد اخذ خواهد شد.

پیگیری اخذ مصوبه افزایش سود بانکی واحدهای احتکارشده
حدود 3 تا 4 هزار واحد آماده در پردیس داریم که با وجود بارها اعلام صورت گرفته، هنوز مراجعه‌ای برای دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحد انجام نگرفته است. برای تعیین و تکلیف این واحدها که بخش عمده آن در چنگال دلالان و محتکرین مسکن است، در حال دریافت مصوبه هستیم تا نرخ سود وام این واحدها به 18 درصد افزایش یابد. این واحدها در حال خرید و فروش هستند و هنوز به دست مصرف کننده واقعی نرسیده است.

کلنگ‌زنی رسمی مترو تهران – پردیس در خرداد ماه
برای شروع عملیات مترو مصوبات مربوط به مجمع شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید اخذ شده و تنها مصوبه دولت باقی مانده که با اخذ آن، انشاالله تا انتهای خرداد ماه رسما عملیات اجرایی مترو نیز آغاز خواهد شد. این پروژه با ارزش 4500 میلیارد تومان در مجموع حدود 24 کیلومتر می‌باشد که شامل 18.5 کیلومتر تونل، 1 کیلومتر پل به ارتفاع 70 متر و حدود 4 کیلومتر نیز به صورت روباز است. البته عملیات اجرایی به صورت غیررسمی در بخش‌های آزمایشگاه و تجهیز کارگاه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) آغاز شده است.

پیشبینی دو ایستگاه مترو در پردیس
دو ایستگاه مترو در پردیس پیشبینی شده که یکی از این ایستگاه‌ها در نزدیکی پارک فناوری قرار دارد. محل فعلی پروژه مصلی به عنوان یکی از ایستگاه‌های مترو مد نظر است که در این زمینه جلساتی با امام جمعه و شورا برگزار شده. در این مورد دو محل جدید برای ساخت مصلی پیشنهاد شده و باید گفت جاجایی محل فعلی مصلی تقریبا قطعی است. این محوطه به مجتمع ایستگاهی مترو تبدیل خواهد شد که کاربری‌های مختلفی دارد و 16 متر زیر زمین قرار دارد و پس از تکمیل پروژه نهایتا تحویل بهره‌بردار یعنی مترو تهران و شهرداری پردیس خواهد شد.

سهم 19 هزار واحدی پردیس از طرح اقدام ملی
در پردیس دو مدل پروژه طرح اقدام ملی داریم. دسته اول مربوط به تعاونی‌ها است که خودشان اعضای واجدالشرایط را معرفی می‌کنند و دولت تنها زمین مورد نیاز را در اختیار آن‌ها می‌گذارد که در این بخش ساخت حدود 8500 واحد در پردیس اجرایی شده. دسته دوم مربوط به افرادی است که به صورت ثبت‌نامی صاحب خانه خواهند شد که نزدیک به 3 هزار نفر در پردیس ثبت نام کردند و از این میان 1600 نفر پالایش و واجد شرایط شناخته شدند. بنابراین از مجموع 19 هزار واحد سهم پردیس در پروژه اقدام ملی، عملیات اجرایی حدود 11 هزار واحد آغاز شده و مابقی تا پایان امسال شروع خواهد شد.

دریافت آورده اولیه 40 میلیون تومانی از متقاضیان طرح اقدام ملی
از امروز برای افراد ثبت نام شده پیامک ارسال شده و آن‌ها می‌بایست 40 میلیون تومان به عنوان آورده اولیه به شماره حساب اعلام شده واریز نمایند. هزینه نهایی پروژه‌های طرح اقدام ملی همان قیمتی خواهد بود که وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کند و در صورت افزایش قیمت مصالح مهم ساختمانی، ممکن است بعدا هزینه نهایی بروز شود. در حال حاضر اراضی بین فاز 5 و 9 در حال آماده‌سازی می‌باشد و با اتمام برگزاری مناقصه دو مرحله‌ای انتخاب پیمانکاران طرح اقدام ملی در هفته اول خرداد، عملیات اجرایی بخش ساخت این پروژه‌ها نیز آغاز خواهد شد.

تعریف 1400 میلیارد تومان پروژه مشارکتی در سال 99
در سال جاری حدود 1400 میلیارد تومان پروژه مشارکتی شامل مراکز تجاری، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، آموزشی، درمانی و فضای سبز تعریف شده که این پروژه‌ها نیز به موازات تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، ساخته خواهد شد تا بتوانیم این خدمات را هم در فازهای مسکن مهر به شهروندان ارائه نماییم. همچنین در روزهای آینده فازهای مسکن مهر به شهرداری پردیس تحویل داده خواهد شد و در این راستا شرکت عمران حمایت‌های بسیار ویژه‌ای نیز از شهرداری پردیس داشته است.

لزوم سرعت‌بخشی نصب انشعابات توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان
یکی از موضوعات مهم تکمیل پروژه‌های مسکن مهر مربوط به انشعابات است. اجرای تمامی زیرساخت‌ها و شبکه‌ها در مسکن مهر پردیس تماما برعهده خود شرکت عمران است که با هزینه‌های سرسام‌آوری همراه بوده. اکنون حدود 60 درصد از انشعابات پروژه‌های لیست افتتاح تکمیل شده و امیدواریم شرکت آب و فاضلاب و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان سریع‌تر نسبت به نصب انشعابات باقی‌مانده اقدام نمایند تا بتوانیم در موعد مقرر واحدها را افتتاح و به مالکان محترم تحویل نماییم.

واریز اولین بخش وام هزار میلیارد تومانی در مراحل نهایی
از وزیر محترم راه و شهرسازی و مهندس مهرآبادی (قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر) و مهندس طاهرخانی (معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید) تشکر می‌نمایم که برای دریافت مصوبات اخذ وام هزار میلیارد تومانی بسیار کمک کردند. پیشبینی ما این است که هفته آینده قرارداد با بانک مسکن شعبه نارمک را ببندیم و انشالا تا یک هفته پس از آن نیز اولین بخش از این وام را دریافت کنیم که باعث تاثیر زیادی در پیشرفت پروژه‌ها در تمامی بخش‌های ساخت، آماده‌سازی و محوطه‌سازی خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22620
کد خبر
22620