نحوه نظارت و اجرا، نحوه بهره‌برداری و آمادگی جهت اتمام پروژه، نحوه تحویل پروژه به سیستم‌های عامل و طرف قرارداد و نحوه رسیدگی‌ها از جمله موضوعاتی است که در این دستورالعمل به آن اشاره شده است.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز یک‌شنبه 23 خردادماه، با حضور دکتر پیرفرشی عضو هیئت مدیره، معاون مسکن و شهرسازی، مدیر اداره روبنایی شرکت عمران، پیمانکاران و سرمایه‌گذاران پروژه‌های مشارکتی، نخستین جلسه هم اندیشی فصلی سال 1400 پروژه‌های مشارکتی شرکت عمران برگزار شد.

گفتنی است در روزهای گذشته دستورالعمل نظارتی پروژه‌های مشارکتی با هدف ایجاد بستر قانونی مناسب برای اجرای طرح‌ها به شیوه مشارکت عمومی – خصوصی و شفافیت در خصوص تعهدات شرکت و تعیین حقوقی و مسئولیت‌های طرفین مشارکت و اصول حاکم بر تخصیص خطرپذیری و به منظور برطرف‌کردن نقایص و ابهامات قوانین موجود در این زمینه، به شرکای شرکت عمران ابلاغ شد و در این نشست این دستورالعمل زیر ذره‌بین قرار گرفت.

دکتر پیرفرشی عضو هیئت مدیره شرکت عمران ایجاد شرایط و تسهیلات برای شرکا و همچنین نهادینه‌سازی ضوابط جهت اتمام پروژه‌ها طبق موعد مقرر را هدف اصلی این دستورالعمل خواند. نحوه نظارت و اجرا، نحوه بهره‌برداری و آمادگی جهت اتمام پروژه، نحوه تحویل پروژه به سیستم‌های عامل و طرف قرارداد و نحوه رسیدگی‌ها از جمله دیگر موضوعاتی است که در این دستورالعمل به آن اشاره شده است.

عضو هیئت مدیره همچنین ضمن تشکر از شرکای شرکت عمران، پیمانکاران، همکاران و کارشناسان فنی، تشکر ویژه‌ای از دکتر هدایت مدیرعامل شرکت عمران داشت که در 30 ماه حضور مجدد در پردیس، باعث رونق دوباره‌ به پروژه‌های مختلف به خصوص پروژه‌های مشارکتی و روبنایی شد. با اعلام دکتر پیرفرشی، با همراهی مجمع شرکت عمران، اکثر بسته‌های مشارکتی از طریق فراخوان و طبق روند قانونی به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و اکنون پروژه‌ها با پیشرفت مناسب در حال اجرا می‌باشند.

در ادامه این نشست تعدادی از شرکای شرکت عمران به اعلام نظر و بحث در خصوص دستورالعمل نظارتی پرداختند و با همراهی عضو هیئت مدیره و سایر حاضرین، جزییات و بندهای مختلف دستورالعمل مورد بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=24676
کد خبر
24676