پس از تکمیل خطوط انتقال آب و همچنین صدور مجوز ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 پردیس، در آینده هیچ مشکلی بابت تامین آب و دفع فاضلاب در شهر جدید پردیس وجود نخواهد داشت.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صبح امروز یک‌شنبه 3 آذرماه 98، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در طرح مسکن مهر و همچنین دکتر هدایت (مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس) و مهندس رضوی (مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران)، بازدید جامعی از مسیر خط انتقال کلان آب از سد لار به سد لتیان به طول 28 کیلومتر و از سد لتیان به تصفیه‌خانه آب شهر جدید پردیس به عمل آمد.

در این بازدید و جلسات به صورت ویژه موضوع تامین آب شرب ساکنان شهر جدید پردیس مورد بررسی قرار گرفت. تکمیل خط انتقال آب کلان به سد لتیان محوریت اصلی این جلسه بود که 20 درصد از این آب با حجمی بالغ بر سالیانه 30 میلیون متر مکعب و سهم هزینه‌ شرکت عمران بالغ بر 370 میلیارد تومان به پردیس منتقل خواهد شد. با توجه به مباحث این نشست‌ها، به زودی و پس از تکمیل خطوط انتقال آب و همچنین صدور مجوز ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 پردیس، در آینده هیچ مشکلی بابت تامین آب و دفع فاضلاب در شهر جدید پردیس وجود نخواهد داشت.

دکتر هدایت با اشاره به اتمام ایستگاه پمپاژ در فاز 11 و همچنین تکمیل مخازن این فاز با پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد، خواستار تسریع در تکمیل خط انتقال فازهای 5 و 11 به تصفیه‌خانه موجود شد. مدیرعامل شرکت عمران با توجه به سرعت اسکان جمعیت در پردیس، به اهمیت این موضوع اشاره کرد و اعلام کرد هم‌زمان خط انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه جدید در حال اجرا است و ضروری است که مجوزهای ساخت تصفیه‌خانه شماره 2 اخذ شود تا به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی باشیم.

در ادامه مهندس امیرکمالی، قائم مقام وزیر نیرو، به اهمیت تامین آب ساکنین پردیس در مجموعه وزارت نیرو اشاره کرد. او اعلام کرد که تمامی تلاش‌ها به کار بسته خواهد شد تا با تکمیل پروژه‌های عمرانی زیرساختی در شرق استان تهران، علاوه بر تامین آب شرب ساکنان شهر تهران، بتوان از محل خط انتقال کلان از سد لار به سد لتیان و سپس به پردیس، آب مورد نیاز کل ساکنان آینده در پردیس را به طور کامل تامین کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز ضمن تشکر از نگاه ویژه وزارت نیرو به اجرای این پروژه‌های بزرگ، از نگاه حمایتی مجموعه شهرهای جدید برای تکمیل این پروژه‌ها خبر داد. مهندس طاهرخانی با اشاره به شرایط خاص پردیس، اعلام کرد که تاکنون تمامی مباحث داخلی مربوط به زیرساخت اعم از آب و فاضلاب و برق پروژه‌های مسکن مهر در این شهر با خود مجموعه شرکت عمران بوده که این امر به حجم مالی قال توجهی نیاز بوده که هم‌اکنون نیز در حال اجرا است. او ضمن تشکر از تعامل‌ها و همچنین حجم فعالیت‌های عمرانی در مجموعه وزارت نیرو برای تامین آب در پردیس، اعلام کرد که حتما در حد مقدورات و پس از بررسی شرایط موجود، برای تکمیل پروژه‌ها کمک خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=21950
کد خبر
21950