مدیرعامل شرکت عمران به دوست‌داران محیط زیست اطمینان داد که هیچ آسیبی به فضای سبز و مناطق حفاظت شده پارک ملی خجیر وارد نخواهدشد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ پس از کش و قوس‌های فراوان و تلاش‌های چندین ساله، اواخر سال گذشته احداث پروژه مترو تهران – پردیس در هیئت دولت تصویب و در تیرماه سال جاری نیز مجوز سازمان حفاظت محیط زیست صادر شد تا دیگر هیچ مشکلی بابت کلنگ ساخت این پروژه ملی در منطقه شرق تهران وجود نداشته باشد.

یکی از دغدغه‌های دوست‌داران محیط زیست برای شروع این پروژه، حفظ منابع طبیعی و فضای سبز موجود در این مسیر بود که باعث شد تا صدور مجوز توسط سازمان حفاظت محیط زیست با تاخیر همراه شود. موضوعی که دغدغه شرکت عمران نیز بوده تا بتوان بدون آسیب به فضای سبز این پروژه را احداث نمود.

با توجه به اینکه ۱۹ کیلومتر از مسیر در زیرزمین و به صورت تونل خواهدبود، بخش عمده راه احداثی موضوعی بابت فضای سبز ندارد. به علت احداث پل ۷۰۰ متری و پرتال ورودی تونل‌ها، بخش کمی از مسیر روباز پروژه در محدوده جاجرود واقع شده که در همین خصوص تدابیری اندیشیده شده تا بتوان بدون آسیب به محیط زیست، بخش روباز در این منطقه احداث شود.

در این خصوص صبح امروز شنبه ۲ مردادماه نشستی با حضور مدیرعامل شرکت عمران و یکی از شرکت‌های معتبر برگزار شد تا در خصوص جابحایی حدود سیصد درخت این محدوده به صورت زنده و انتقال به مکانی در اطراف جهت جلوگیری از خشک شدن و یا قطع درختان چاره‌اندیشی شد.

با توجه به طراحی‌های صورت گرفته زیرزمینی برای احداث پروژه مترو تهران – پردیس که یقینا ایمن‌ترین و آسان‌ترین روش حمل و نقل خواهد بود، مدیرعامل شرکت عمران به دوست‌داران محیط زیست اطمینان داد که هیچ آسیبی به فضای سبز و مناطق حفاظت شده پارک ملی خجیر وارد نخواهدشد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=24815
کد خبر
24815