دستورالعمل واریز تکمیلی سرمایه‌گذاران

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ قابل توجه مالکان محترم و سرمایه گذاران مسکن مهر شهر جدید پردیس؛ به استحضار می رساند با توجه به برنامه ریزی شرکت عمران جهت تکمیل واحدهای مسکن مهر در سال ۱۳۹۹ و تحویل آن به متقاضیان محترم و به تبع ایشان سرمایه‌گذاران و خریداران مسکن مهر و با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در مدت زمان ۱۶ ماهه اخیر چنانچه مستحضرید قریب به اتفاق پروژه‌ها باز راه اندازی شده و مشکلات متعدد حقوقی و فنی و عملیاتی پروژه مربوطه تعیین تکلیف گردیده است ؛ از جمله می‌توان به پروژه ده هزار واحدی توسعه شهرسازی در فاز پنج و نه اشاره کرد و شایان ذکر است که در همین مدت بیش از هزاران واحد از پروژه‌های مسکن مهر اقاله گردیده و در اختیار سازندگان ذیصلاح قرار گرفته است.

بر اساس پیگیری ها و اختیارات شورای مسکن استان؛ مصوبات قانونی این شورا در اسفند ۹۷ ، اردیبهشت ، تیر و شهریور ۹۸ که طی مصوبات قانونی به مجموعه شرکت عمران پردیس ابلاغ گردیده است با توجه به شرایط اقتصادی روز کلیه پروژه های مسکن مهر بر اساس تفاهم نامه هایی با سازندگان و همچنین متمم های این تفاهم نامه ها از لحاظ قیمت‌های ساخت بروز رسانی گردیده و سازندگان متعهد به تکمیل واحدها و شرکت عمران موظف به جبران هزینه های مربوطه می باشد.

بر اساس راهبرد اصلی دولت حمایتهای انجام گرفته از سوی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تثبیت قیمت های مورد توافق با متقاضیان اولیه و گروه هدف مسکن مهر در شهر جدید پردیس؛ شرکت عمران بر همین اساس برنامه های خود را تدوین و عملیات اجرایی مربوطه را تنظیم می نماید و به طور متوسط یکصد میلیون تومان به ازای هر واحد بر اساس اختیارات قانونی حاصل از بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و سال ۱۳۹۹ در پروژه ها هزینه گردیده و یا در ردیف هزینه کرد قرار گرفته است ، بر همین اساس شرکت عمران پردیس بزرگترین وام تجاری خود را از بانک مسکن به مبلغ ده هزار میلیارد ریال و اقدامات و مصوبات قانونی آن را عملیاتی نموده است.

کلیه این اقدامات در جهت نیل به انجام تعهدات و تکالیف حمایتی دولت از پیش خریداران محترم مسکن مهر یا در واقع متقاضیان اولیه می باشد ؛ خوشبختانه تاکنون نزدیک به ۵۴ درصداز واحدهای مسکن مهر در شهر جدید پردیس تحویل و یا آماده تحویل بوده و با توجه به برنامه‌ریزی انجام گرفته ۱۵ هزار واحد نیز در تابستان سال جاری آماده تحویل خواهد شد و مابقی واحد ها تا پایان سال تعیین تکلیف و تحویل می گردد.

با توجه به توضیحات بالا تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1- کلیه متقاضیان اولیه و ثبت نامی مسکن مهر شهر جدید پردیس از پرداخت هرگونه هزینه مابه تفاوت معاف می‌باشد و بر اساس آورده متقاضیان در دفترچه های ۵ برگی ایشان اقدام میگردد.

2- کلیه افرادی که قبل از تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ واحد های مسکونی مهر را خریداری کرده اند اگر تا پایان مرداد ماه سال جاری جهت انجام فرآیند نقل و انتقال به مسکن مهر پردیس مراجعه کنند مشمول پرداخت هزینه ۲۵% یارانه ای نخواهند شد و فعلا همچون سنوات گذشته صرفا موظف به پرداخت هزینه مصوب معاملات ثانویه مسکن مهر می باشند و در این مرحله هزینه مازاد تکمیلی آورده متقاضیان دریافت نمی گردد و بدیهی است هرگونه نقل و انتقال جدید مشمول مقررات مربوطه خواهد بود.

3- آن دسته از افرادی که از تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ اقدام به خرید مسکن مهر در شهر جدید پردیس خواهند کرد بر اساس این دستور العمل در زمان نقل و انتقال موظف به پرداخت ۲۵٪ از یارانه ای تخصیص داده شده به واحد مسکونی مهر مورد معامله + هزینه مصوب معاملات ثانویه می باشند.

4- مبلغ مذکور ۲۵ درصد قیمت تمام شده اضافی از طریق منابع عمومی بودجه در هر پروژه به تناسب عملیات اجرایی پروژه ها می باشد که بر اساس محاسبات مربوطه به هر پروژه به صورت دقیق محاسبه گردیده و مبلغ 20 میلیون تومان اخذ می‌گردد.

مبلغ ۲۵ درصد فوق الذکر به حساب آورده مسکن مهر متقاضی اولیه نزد بانک مسکن واریز و پس از دریافت صورتحساب و صدور تاییدیه مالی کارگزاری مسکن مهر ادامه فرآیند نقل و انتقال انجام می گردد.

5- کلیه سرمایه‌گذاران و خریداران ثانویه مسکن مهر که تاریخ خرید و وکالت نامه ایشان از اول خرداد ۱۳۹۹ و به بعد می باشد مشمول این مقررات می باشند.
طرح قانون ؛ نقل و انتقال به اعضای خانواده درجه یک من جمله پدر – مادر – همسر و فرزند مشمول آورده تکمیلی متقاضیان نبوده و صرفاً باید اقدامات نقل و انتقال بر اساس هزینه مصوب انجام گیرد.

6- کلیه متقاضیانی که تاکنون قرارداد اعیانی مسکن مهر ایشان به دلایل متعددی صادر نگردیده است و به صورت وکالتی به سایر افراد مراجعه کردند پس از اعلام قانونی آماده بودن قراردادهای اعیانی ایشان از طریق سامانه pardis.city حداکثر ۲ ماه کاری فرصت دارند نسبت به اخذ قرارداد اعیانی و انجام عملیات نقل و انتقال بر اساس ضوابط مربوطه اقدام و مشمول مقررات آورده تکمیلی نخواهند بود؛ بدیهی است هرگونه نقل و انتقال جدید مشمول مقررات جدید این دستورالعمل خواهد گردید .

7- مبلغ مذکور هرگز به عنوان هزینه های نقل و انتقال نخواهد بود و تاکید می گردد هزینه مصوب معاملات ثانویه کمافی السابق مبلغ یک میلیون تومان بر اساس مجوزهای قانونی اخذ شده می باشد و مبلغ فوق به عنوان جبران بخشی از کمک های بلاعوض قانونی صورت گرفته پروژه های مسکن مهر بر اساس بند ب تبصره ۸ قانون بودجه ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و آیین‌نامه‌های اجرایی آن می باشد.

– این دستورالعمل به مثابه روش اجرایی به کلیه ارکان کارگزاری مسکن مهر و عرصه مسکن مهر ابلاغ میگردد و کلیه همکاران موظف به رعایت مفاد آن بوده و از طریق مجاری رسمی و قانونی اطلاع رسانی به مردم شریف ؛ متقاضیان گرامی و سرمایه‌گذاران محترم مسکن مهر انجام ‌گردد.

تاکید می گردد کلیه فرآیند های اداری در مسکن مهر پردیس از تاریخ 1 خرداد ۱۳۹۹ صرفا ازطریق دریافت نوبت اینترنتی از سامانه www.pardis.city انجام می شود و انجام امور اداری بدون اخذ نوبت میسر نخواهد بود.

مدیریت مسکن مهر پردیس

دریافت فایل اطلاعیه در زیر:

دستورالعمل واریز تکمیلی سرمایه‌گذاران – 99.02.30

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22638
کد خبر
22638