وزیر راه و شهرسازی با حضور در پردیس، دستور عملیات اجرایی زیرساخت‌های این شهر را صادر کرد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه زیرساخت‌های پردیس را می‌خوانید:

باید به ارتقا کیفیت زندگی توجه ویژه داشته باشیم

باید بتوانیم در جهت اعتلا و آبادانی کشور بیشتر و کارآمدتر از گذشته ایفای نقش کنیم. انقلاب اسلامی، عزت و سربلندی مردم برای تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. در بحث اوضاع اقتصادی طبیعی است که با گسترش صنعت و شهرنشینی، نیاز داریم که به ارتقا کیفیت زندگی مردم نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم. شهرهای جدید به طور طبیعی باید هم برای سکونت و هم برای فعالیت دارای زیرساخت‌هایی باشد که مردم بتوانند یک زندگی با آسایش را تجربه بکنند.

توجه به زیرساخت‌ها، یکی از سرفصل‌های مهم در شهرهای جدید است

یکی از سرفصل‌های مهمی که در شهرهای جدید به آن توجه می‌کنیم، توجه به زیرساخت‌ها، مسائل حمل و نقل و کسب و کار است. بحث تسهیلات مربوط به حمل و نقل و مترو تهران -پردیس یکی از اولویت‌ها در وزارت راه و شهرسازی است که در دستور کار قرار گرفته است. در شهرهای جدید پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی را هم پیگیری می‌کنیم تا تمدن‌سازی در این شهرها صورت بگیرد. هم در ترکیب جمعیتی و هم در ترکیب فعالیتی در کنار شهر تهران، باید ظرفیت فاخری داشته باشیم و ساکنین برای احتیاجات خود، وابستگی به سایر شهرها به ویژه تهران نداشته باشند.

تولید مسکن جهت کنترل عرضه و تقاضا در بازار

یکی از موضوعات مهم برای ما، اطمینان از تعادل عرضه و تقاضای مسکن در بازار است. راه کسب این اطمینان، تولید مسکن متناسب با تقاضا در کشور است. برنامه‌هایی را پی‌ریزی کردیم که با فرمان رئیس جمهور، آن را آغاز کردیم. آن هم تولید 400 هزار مسکن تا پایان سال 99 و همچنین تکمیل 500 هزار واحد نیمه تمام باقی‌مانده مسکن مهر است. این به غیر از مواردی است که مردم به صورت شخصی و یا انبوه‌سازان به صورت مستقل برای تولید مسکن اقدام خواهند کرد. این امر موجب خواهد شد تا بتوانیم با هدف قراردادن اقشار کم درآمد و متوسط جامعه، تقاضای رو به رشد را مهار کنیم و اطمینان حاصل شود که عرضه صورت می‌گیرد.

کیفیت و سرعت اثبات شده قرارگاه خاتم الانبیا و گروه عمران ایران

شهر جدید پردیس نیازمند تکمیل سرانه‌ها و زیرساخت‌هایی است که بتواند زندگی مردم را تسهیل کند. بلوارها، خیابان‌ها، پارک‌ها، مساجد، مدارس، مراکز بهداشتی درمانی، شبکه های آب و فاضلاب و … از جمله پروژه‌های باقی‌مانده در پردیس است که بخشی از آن‌ها تکمیل شده است. امروز شاهد آن هستیم که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و گروه عمران ایران به عنوان دو ظرفیت بزرگ کشور که در هر جایی فعالیت کرده‌اند، کیفیت و سرعت خود را به اثبات رسانده‌اند، عملیات اجرایی توسعه زیرساخت‌ها در پردیس را آغاز کرده‌اند.

مترو تهران – پردیس در قالب یک قرارداد مشارکتی خواهد بود

موضوع مهم دیگر در پردیس بحث اتصال به مترو تهران است که مرحله اول مطالعات آن به طول 25 کیلومتر انجام شده و باید تکمیل شود که عملیات اجرایی آن هم شامل یک قرارداد حدود 2 هزار میلیارد تومانی خواهد بود؛ این قراردادها به صورت مشارکت و سرمایه‌گذاری است. نمایندگان محترم هم اهتمام ویژه‌ای دارند و موضوعات را پیگیری می‌کنند.

ابهامات مردم و پیمانکاران را رفع کردیم

قراردادها و ابهاماتی که وجود داشت را برای سازندگان برطرف کردیم و کسانی که پول واریز کرده بودند ولی هنوز تعیین واحد نکرده بودند را هم تصمیم‌گیری کردیم و اکنون به ترتیب زمان‌بندی این اقدام صورت می‌گیرد. بنابراین هم مردم و هم پیمانکاران که دو گروه اصلی دغدغه‌ها و مشکلات در پردیس بودند، تعیین و تکلیف شدند. با این اقدامات و تصمیمات مدیریتی و عملیات‌های اجرایی صورت‌گرفته، صاحب یک شهر فاخر خواهیم شد که امکانات برای مردم برای زندگی با آسایش در آن فراهم است.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=17267
کد خبر
17267