پس از امضای تفاهم‌نامه میان شرکت عمران و سازمان بهزیستی کشور و پیگیری مناسب‌سازی کشور در روز جهانی معلولان، از هفته جاری برگزاری کمیته‌های مشترک میان این دو نهاد آغاز شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ نخستین جلسه کمیته مشترک مناسب‌سازی فضای شهری پردیس پس از امضای این تفاهم‌نامه، روز دوشنبه 23 دی ماه با حضور عضو هیئت مدیره، مدیر پیمان و رسیدگی، مدیر پروژه‌های روبنایی و مدیر توسعه فرهنگی اجتماعی شرکت عمران و همچنین جانشین رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور برگزار شد. در این جلسه در خصوص مسائل مختلف مربوط به مناسب‌سازی فضاهای شهری پردیس مطابق با رعایت مقررات شهرسازی و معماری ویژه معلولان به خصوص در ساخت پروژه‌های تازه مسکن مهر، پروژه‌های اقدام ملی، پروژه‌های روبنایی و پروژه‌های مشارکتی مراکز محلات بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد در طرح مترو تهران – پردیس نیز تمامی اصول برای دسترسی آسان معلولان رعایت شود. برگزاری کارگاه آموزشی برای کارکنان شرکت عمران و پیمانکاران جهت رعایت کامل مقررات معماری و شهرسازی نیز دیگر موضوعی بود که در این جلسه در خصوص آن تصمیم‌گیری شد. گفتنی است با اجرای این تفاهم‌نامه که در راستای اجرای مواد 2 و 3 قانون حمایت از معلولان امضا شده است، پردیس به عنوان شهر پیشرو در امور مناسب‌سازی فضاهای شهری، به عنوان پایلوت در کشور این طرح را آغاز خواهد کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://pardis.ntdc.ir/?p=22114
کد خبر
22114